2011 senesinde Piyasadan çekilenler ve 2012 hakkında...

GİDENLER VE GELENLER

Bu yazı yazmak için çok düşündüm ,çünkü 2011 senesinde baskı makinesi üreticilerinde Uzakdoğu firmalarındaki artış parallel,Batı Avrupa ve A.B.D firmalarında ise yavaşlama mevcut cirosal anlamda.
Örneğin, Kuzey Amerika ,ve Batı Avrupa'da çok yaygın olan UV teknoloji yapan makine üreticileri Başta Hp,Efi Vutek olmak üzere talepteki düşüklük ve buna bağlı fiyatların Uzakdoğu rekabetinden pek memnun değiller.

Bu sebeplere paralell 2011 senesinde 2 Dünya Devi  Baskı Makine üretimi ve Pazarlaması hakkında radikal kararlar aldılar:

.

1.GERBER : ÖZELLİKLE KONTUR KESİM VE ROUTER ALANINDA MEŞHUR OLAN FİRMA ,UV PRINTERLARIN ÜRETİMİNİ VE PAZARLAMASINI 2011 İTİBARİYLE DONDURDU.
KONICA MINOLTA KAFA KULLANAN VE CATIONIC UV MÜREKKEP KULLANAN MAKİNENİN DÜNYA PAZARINDA İSTENEN TALEP ULAŞMAMASI,UZAKDOĞU REKABETİ BU KARARI ALDIRDI. AYRICA MAKİNEDEKİ ÇÖZÜLEMEYEN DERTLER MEVCUT İDİ.

                  GERBER SOLARA UV




2. XEROX: XEROX FİRMASIDA KUZEY AMERİKA VE CANADA GEÇERLİ OLMAK ÜZERE GENİŞ FORMATLI YAZICI İŞİNDEN ÇIKTI. AVRUPA VE DİĞER YERLERDE BU İŞ DEVAM EDİYOR ANCAK NE KADAR BİLİNMEZ.
XEROX FİRMASI BİLİNDİĞİ ÜZERE   MUTOH FİRMASI MAKİNELERİ VE EPSON MAKİNELERİ KENDİ İSMİ İLE MÜŞTERİLERİNE SUNMAKTA..



GELELİM 2012 İÇİN KONUŞULAN DEDİKODULARA:

2012 'DE BAZI BÜYÜK FİRMALARIN (HP,EFI VUTEK gibi...) BAZI PRINTER FİRMALARINI SATIN ALMALARINI DUYACAĞIZ...

AYRICA 2012'NİN YÜKSELEN TRENDLERİ:


1- SOLVENT BASKI YERİNE ECO SOLVENT BASKI

2- LATEX MÜREKKEBİN GETİRDİĞİ MODA İLE ARTIK SU BAZLI HERŞEYE BASAN MÜREKKEPLER ARTACAK VE 2012DE BÖYLE MÜREKKEPLE ÇOK MAKİNE DUYACAĞIZ.(SADECE ADI LATEX OLMAYACAK)


3-UV PRINTERLAR SAYISI ARTMAYA BAŞLAYACAK-ÖZELLİKLE LED UV OLAN MAKİNELER -UZAK DOĞU FİRMALARI SAYISI ARTACAK.. SERT MALZEMEYE DİREKT BASKI..


4- BAYRAK BASKISINA GEÇİŞ ARTACAK,MEVCUT OLANLAR DAHA HIZLI BASKI YAPMAK İÇİN HIZLI SAATTE 100M2 BASAN MAKİNELERE GEÇECEK.


5-TÜRKİYE İÇİN SOLVENT MÜREKKEP MAKİNELER DEVAM EDECEK ANCAK HERHALDE YENİ KAFALARA GEÇİŞLER ARTACAK  RICOH ,SEIKO 508GS VE EPSON DX6 VARIABLE DOT KAFALAR (YANİ DEĞİŞKEN PL KAFALAR) TERCİH EDİLECEK.


6- ESKİ MAKİNELERİ UPGRADE ETMEK MODA HALİNE GELECEK...ÖZELLİKLE STETJET YAPTIĞI UPGRADE SİSTEM GENİŞLEYECEK.



HAZIRLIKLI OLALIM..

BUNLAR TABİ BENİM DUYDUKLARIM,OKUDUKLARIM, BAZILARI DEDİKODU BAZISI GERÇEK AMA BİZ BİLELİM DEĞİL Mİ?

2011 senesinde Piyasadan çekilenler ve 2012 hakkında... 2011 senesinde Piyasadan çekilenler ve 2012 hakkında... Reviewed by Safak Aydogan on Ekim 09, 2011 Rating: 5