Dijital Baskı Makinesi ve Mürekkep

Dijital baskı makineleri,solvent,uv baskı makineleri ve tekstil baskı makineleri,plotter, printer ve boya ve mürekkepleri,ve bütün bilinmeyenleri hakkında bulabileceğiniz yazı,bilgi ve makaleler...

Çin Lamine Branda 2 yıl dayanır mı ?

 .

Dünya devi olmak kolay değil ,Nerdeyse Dünyadaki herşeyi Çinliler üretiyor..

Sektörümüzde de kullandığımız malların %70'e yakını Çin menşeilidir.

Özellikle Dijital baskıda kullanılan Çin Lamine branda  başta gelir. Tekstili PVC ile sandiviç gibi lamine ederek yüksek ısıdan geçirerek yapılan bu Lamine branda tekniği hem çok avantajları hem de dezavantjları mevcut:

Avantajları:

1- PVC Lamine tekniği ile üretildiğinden PVC  Mürekkebi herşekilde homojen alabiliyor..Yani Dijital baskıda %95 sorunsuz çıktı alıyorsunuz...

2.PVC Lamine branda tekniği üretim ve kullanılan malzeme açısından - Dökme brandadan %90 daha ucuza mal olacağından ,MALİYET AVANTAJI Büyük..

3.Stoklamasında Güneş görmediği sürece renk değişimi gerçekleşmemeside başka bir avantajı..

DEZAVANTAJLARI:

1.Kullanacağınız Yerin M2 mukavemetini çok iyi hesaplamalısınız.. 30-40 m2 olan bir Totemde  :
18x12  300-440 gr kullanırsanız Germe mukavemetinden yırtılır..En yüksek örgü ağını ve 600gr altında olmayan kullanmalısınız... Bu yanlış seçip genellikle ithalatçı yanlış yönlendirmes ve Maliyetten kaçınma yapayım derken oluyor.


2.PVC Lamine tekniği ile üretilmesi ve bu brandanın Aslen Çin -Hindistan merkezli Kısa Süreli Reklam uygulamaları için üretilmiş ve geliştirimiş olması bilinmelidir. Yani bu teknik ile kullanılan brandalar :