Dijital Baskı Atıkları problemi büyüyor.Yaşadığımız sürece ürettiklerimiz kadar inanılmaz derecede Atıkları miz olmaktadır.
Bu atıkları nasıl imha edip etmediğimiz Dünya ve gelecek hayatlar için çok önemlidir.

Dijital baskı ve açıkhava  reklam sektöründe kullanılan ürünlerin bazıları geri dönüşüm bazıları imha edilmelidir ve bunun çevre ve Şehircilik Bakanlığı öngördüğü şekilde yapılması 2016 senesinden itibaren zorunludur ,aksi halde cezalar çok büyüdü.

Örneğin , eski kendinden yapışkanlı folyo lar bazı işlemlerden sonra yapışkan olarak dönüşebiliyor özellikle çift taraflı bantlar için,  dijital baskı Solvent boya atıklarını birkere yılda 1 kez  devletin gösterdiği firmalara verilip imha yada dönüşüme vermelisiniz, kanalizasyona veya yol dökmenin cezası artık inanılmaz boyutta.
Bu atıkları bana bişi olmaz diye düşünmeyin çünkü firmalar artık işçi sağlığı konusunda nasıl tabi sorumlulukları varsa , bu konuda da ciddi yaptırımlar gelmiş ve gelmektedir.


Dijital Baskı Atıkları problemi büyüyor. Dijital Baskı Atıkları problemi büyüyor. Reviewed by Safak Aydogan on Ocak 30, 2016 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.